Zaostrené na kvalitu: Profesionálne slnečné sklíčka

03. marec 2019

Poriadne slnečné okuliare nesmú prepúšťať nebezpečné UV žiarenie, musia byť číre, bezpečné a komfortné... Ale čo ešte? Ak ti záleží na kvalite a svojom zdraví, neprehliadni exkluzívne slnečné okuliare značky Oakley, ktorá je špičkou v dizajne a výrobe slnečných šošoviek.

Vlastní hneď niekoľko patentov vysvetľujúcich, prečo na ne nedajú dopustiť ani najnáročnejší vrcholoví športovci:

1. Oakley vyrába sklíčka z jednovrstvového materiálu! Ide o špeciálny Plutonite®, ktorý už nie je treba ďalej poťahovať filmami alebo povrchovými vrstvami. Nemusíš sa teda pozerať cez žiadne lepidlá a zbytočnosti, ktoré často skresľujú realitu - spôsobujú, že sa predmety javia posunuté alebo zväčšené.

2. Obe šošovky sú vyrábané naraz z toho istého kusu materiálu. Je to veľmi dôležité, keď chceš, aby boli obe sklíčka naozaj rovnaké. Bežní výrobcovia totiž vyrábajú sklíčka jednotlivo, a potom ich kadejako párujú. To môže spôsobiť, že os a zlom polarizácie nie sú stopercentne zhodné.

3. HD sklíčka od Oakley prevyšujú štandardy Amerického národného inštitútu pre štandardizáciu (American National Standards Institute), ktorý stanovuje všeobecné kritériá pre výrobcov slnečných okuliarov. Oakley má patentované šošovky Hight Definition Optics®, ktoré ponúkajú nekompromisne ostrý obraz. Ak chceš vidieť naozaj číro, spoľahni sa na profesionálov podobne ako napríklad pilot F1 Fernando Alonso.

4. Materiál Plutonite® je neuveriteľne odolný voči nárazom a unesie obrovskú váhu. Je testovaný za extrémnych podmienok, aby ťa maximálne chránil pred boľavými zraneniami.

5. Svoje sústredenie a výkon maximalizuješ správnou voľbou odtieňa Oakley sklíčok. Nepríjemná slnečná žiara spôsobuje bolesti hlavy, rozptyľuje tvoju pozornosť a zvyšuje riziko úrazov. Špeciálne irídiové sklíčka sú navrhnuté tak, aby ti poskytovali najvyšší komfort a najostrejšie videnie v každom prostredí. Na bežné nosenie je výborné čierne irídium, ktoré blokuje 100 % UV, vyvážene prepúšťa všetky farby a eliminuje až 99 % odleskov. Špeciálne čierne irídium VR28 je ideálne do suchých oblastí a hôr. Červené irídium sa hodí na asfaltové cesty. Golfisti si zas nevedia vynachváliť Iridium G30 a bezkonkurenčnou voľbou k vode je broznové irídium.

Navyše, ak si skutočne náročný, môžeš si vybrať slnečné okuliare, ktorých šošovky sú špeciálne zakrivené, aby rozšírili tvoje periférne videnie. Oakley vyrába aj jedinečné rámy, v ktorých si sklíčka môžeš podľa potreby vymieňať a okamžite sa tak prispôsobiť novým podmienkam. Možností máš neuveriteľné množstvo, preskúmať ich môžeš v predajni Optika Klaudia v Shopping city v Galante.

                                                    

Späť na blogyKontaktujte nás
optika@optikaklaudia.sk
Galanta Hlavná ul.: 031 780 44 00
Galanta Hodská ul.: 031 780 33 00
Sládkovičovo: 031 784 25 00

Kde nás nájdete
GALANTA
   Hlavná ulica 918/2
   Hodská 373/88 (Poliklinika)
SLÁDKOVIČOVO
   J. Dalloša 1354 (Poliklinika)