Okuliarové šošovky

Progresívne/multifokálne šošovky


Potrebujete dioptrie aj do blízka aj do diaľky. Doteraz ste všade museli nosiť dvoje okuliare? To už teraz nemusíte vďaka progresívnym šošovkám. Ich dioptrie sa postupne menia od hora dole, bez rušivých zlomov. S jednými prirodzene vyzerajúcimi okuliarmi uvidíte všetko ostro. Je to veľmi komfortné a riešenie, ktoré dokážeme prispôsobiť individuálnym potrebám našich zákazníkov.

Pracovné šošovky


Radi čítate, varíte, majstrujete, hráte sa alebo pracujete na počítači? Po chvíli sa však dostaví napätie, únava, rezanie očí alebo bolesť hlavy? Dôvodom sú nesprávne okuliare.

Okuliare do blízka umožňujú zreteľné videnie len do 40 cm, progresívne šošovky majú zas obmedzenia viditeľnosti na blízke a stredné vzdialenosti. Ideálnym riešením sú preto okuliare so špeciálnymi pracovnými šošovkami. Poskytujú dostatočné a ostré zorné pole v širšom zábere do blízka. Vďaka tomu môžete plynule prechádzať pohľadom z dokumentu na klávesnicu a z nej na obrazovku, zároveň budete dobre vidieť, čo sa deje za monitorom.

Jednoohniskové šošovky


Potrebujete korigovať zrak len do diaľky alebo len do blízka? Je to ľahké, postačia na to jednoohniskové šošovky, ktoré plusovými alebo mínusovými dioptriami upravia vašu krátkozrakosť alebo ďalekozrakosť. Nenamáhajte si oči a nevystavujte sa zdravotným ani fyzickým rizikám. U nás si môžete nechať zmerať svoj zrak na najkvalitnejších prístrojoch.

Bifokálne šošovky


Ak potrebujete dioptrie na čítanie a zároveň do diaľky, môžete si vybrať aj bifokálne šošovky. Sú špeciálne upravené tak, že v hornej časti je dioptria do diaľky, kým v dolnej je dioptria do blízka. Na rozdiel od multifokálnych sa však šošovky nemenia plynulo, čo môžete na sklíčkach vidieť. Výhodou bifokálnych šošoviek je ich cenová dostupnosť - stoja totiž väčšinou menej než dvoje jednoohniskové alebo jedny multifokálne okuliare.

Sklá pre šoférov
Sklá na čítanie


Skôr či neskôr každý z nás spozoruje zhoršené videnie. Problémy prichádzajú vo veku okolo 40 až 45 rokov, kedy zistíme, že nedokážeme bez problémov prečítať drobný text. Je to prirodzený proces, kedy očná šošovka stráca svoju pružnosť a teda aj schopnosť akomodácie. Akomodácia je schopnosť oka vidieť ostro predmety, ktoré sa nachádzajú v rôznej vzdialenosti pred okom v závislosti na zmenách mohutnosti optického systému oka. Zjednodušene povedané, je to prispôsobenie oka rôznym vzdialenostiam.Aby sme si zachovali vizuálny komfort a dokonalý pôžitok z čítania, je dôležité siahnuť po kvalitných okuliaroch. Trh je zaplavený rôznymi výrobkami, s ktorými sa stretnete hlavne v supermarketoch. Tieto okuliare však nie sú individuálne prispôsobené vaším očiam. Pri riešení vašej slabozrakosti je lepšie spoľahnúť sa na kvalitné okuliare kúpené v optike, kde okuliare budú dokonale zladené s vašimi očami. Doprajte si ničím neobmedzené potešenie z čítania s novými okuliarmi podľa vašich individuálnych potrieb.

Sklá na počítač a ich povrchová úprava


ú situácie, kedy musíte v práci svoj zrak zaostrovať na rôzne vzdialenosti. Pracovné okuliarové šošovky sú vhodné pre všetkých, ktorí sa pri svojej profesii musia sústrediť najmä na krátko a stredne vzdialené predmety. Napríklad ak pracujete s počítačom a striedavo hľadíte na blízku klávesnicu, vzdialenejší dokument či monitor.

Okuliarové šošovky Ergo® Rodenstock ponúkajú riešenie v troch variantoch:

Ergo®Book – pre pohodlné videnie na blízko pre optimálne veľkú zónu videnia až do 90 cm (čítanie, ručné práce, jemné technické práce a p.),
Ergo®PC – poskytuje neobmedzené pole videnia až do 1,2 m (práca na PC),
Ergo®ROOM – poskytujú široké zóny videnia až do 5 m, čo ocenia hlavne profesie, kde je potrebné hovoriť s klientmi, či vystupovať na schôdzach.

Značka Rodenstock dbá na prvotriednu ochranu šošoviek, aby ich nosenie počas celého dňa prinieslo požadovaný komfort a pohodlie:
Šošovky Rodenstock obsahujú povrchovú vrstvu Solitaire®2 family, ktorá zabezpečuje dokonalú ochranu, trvanlivosť a antireflexný povrch.
Povrchová úprava Solitaire® Protect Plus 2 chráni šošovky pred nečistotami a zabezpečuje až dvojnásobnú odolnosť pred poškriabaním.
Ochranná vrstva Solitaire® Protect Balance 2, okrem uvedených vlastností, má schopnosť znižovať neprirodzený vysoký podiel modrého svetla, ktoré vyžarujú tablety, notebooky, smartfóny a iné monitory. Práve nadmerné množstvo modrého svetla zapríčiňuje únavu očí až nespavosť. Práve uvedená ochranná vrstva umožní pohodlnú prácu pri počítači, ktorý je súčasťou mnohých profesií.
Povrchová vrstva Solitaire® Protect Sun2 zabezpečuje dokonalú ochranu pred žiarením UVA a UVB, čím zabráni oslneniu a znižuje nadmernú záťaž očí.

Individuálne šošovky


Dokonalý komfort pri nosení dioptrických okuliarov vám zabezpečia individuálne šošovky, ktoré zohľadnia vaše špecifické parametre a poskytnú vám čo najprirodzenejšie videnie.

S konzultačným terminálom ImpressionIST® (Individual-Service-Terminal) od firmy Rodenstock, ktorého hlavnou časťou je 3D stereo kamerová technológia vám dokážeme zmerať vaše individuálne parametre. Výsledkom sú okuliare, ktoré budú dokonale sedieť a zabezpečia vám najostrejší zrak s vysokým kontrastným videním.

Individuálne šošovky, inými slovami dokonalé okuliare, sú špičkovým využitím najmodernejších technológii. Systém 3D video merania ImpressionIST® od Rodenstock majú k dispozícii len štyri renomované optiky na Slovensku.

Optika Klaudia vám tento luxus medzi šošovkami vie poskytnúť a vyhotoviť skla šité doslova na mieru.Fotochromatické/samozafarbovacie sklá


Nosíte dioptrické okuliare a striedanie svetelných podmienok počas dňa vám robí problém? Komfortným riešením sú samozafarbovacie šošovky, ktoré sa plynule prispôsobujú aktuálnym svetelným podmienkam. Nová generácia inteligentných okuliarových šošoviek značky Rodenstock spoľahlivo reaguje na zmenu, či už ste na slnku alebo v miestnosti pri umelom osvetlení.

Nové technológie, ktoré sa v súčasnej dobe využívajú pri výrobe šošoviek zaručujú ideálne zafarbenie vo všetkých klimatických podmienkach a ročných obdobiach. Spoľahnite sa na okuliare, ktoré vďaka samozafarbujúcim šošovkám ColorMatic IQ®2 od Rodentocku zabezpečia dokonalý komfort a ochranu vašich očí.
Šošovky ColorMatic IQ®2  sú vyhotovené v troch nadčasových a elegantných farbách Pure Grey, Chocolate Brown a Racing Green. Zároveň vám zabezpečia 100% UVA a UVB ochranu do 400nm v každom stupni zafarbenia.

chromaticke skla

Zošľachťovanie šošoviek proti svetlu a odleskom

Samozafarbovacie šošovky

Bez toho, aby sme si to všimli, naše oči sa neustále prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam. Reagujú na šero, tiene, oslňujúce umelé alebo slnečné svetlo. Našim očiam dokážeme pomôcť samozafarbovacími šošovkami, ktoré menia svoju priehľadnosť podľa intenzity vonkajšieho svetla. To šetrí náš zrak, eliminuje napätie a únavu.

samozfarbovacie sosovky

Farba, intenzita ochrany a rýchlosť reakcie sú tri najdôležitejšie faktory, ktoré by ste pri kúpe samozafarbovacích šošoviek mali poznať. Ponúkame vám šošovky ColorMatic® od firmy Rodenstock, ktoré sú špičkou vo všetkých troch oblastiach.

Polarizačné šošovky

Zachytávajú až 99% odrážaného svetla . Sú ideálne k moru, do hôr a na šoférovanie. Šetria a chránia váš zrak a dovoľujú vám sa koncentrovať.

Antireflexná vrstva

Zabraňuje zrkadleniu svetla a odleskom. Vďaka tomu získate jednoznačne vyšší kontrast a jasné videnie bez rušivých odleskov. Antireflexná vrstva je neoceniteľná pri šoférovaní v noci alebo na mokrej vozovke. Odlesky nás už nebudú rušiť ani pri nakupovaní, sledovaní TV alebo pri práci na počítači. Navyše antireflexná vrstva perfektne odoláva nečistotám a prachu.

antireflex antireflex vrstva
Slnečné/zrkadlové/farebné šošovky

Nechcete robiť kompromisy ale mať dva v jednom? Slnečným a dioptrickým okuliare možno dať „jedno telo“ dvomi spôsobmi:

  • Clip on - na vaše dioptrické okuliare vyrobíme tmavý kryt vyrobený na mieru,
  • Clip in - pripravíme vám slnečné okuliare rovno s dioptrickými šošovkami (aj multifokálnymi).
zrkadlove sosovky

Už sa nemusíte obmedzovať! Na mieru vašim dioptriám možno vyrobiť aj veľmi moderné zrkadlové alebo farebne tónované šošovky.

Farebné úpravy

oranzova sosovka Oranžová
Na šport a von. Uľahčuje rýchle zmeny medzi svetlom a tieňom, presné detaily aj pri rozptýlenom svetle.

jantarova sosovka Jantárová
Výborne kontrastuje so zelenou, preto sa hodí napríklad na golf.

hneda sosovka Hnedá
Chráni pred oslnením a zachováva vysokú vernosť farieb.

zelena sosovka Zelaná
Umožňuje najlepšie vnímanie farieb a chráni pred oslnením.

drive sosovka Drive
Má vysoký stupeň kontrastnosti a verne zachováva farby. Preto je ideálna pre šoférovanie.

 

Tónovanie skiel
Stupne filtra Slnečné žiarenie Absorpcia svetla Opis Použitie
0 Veľmi slabé 0 - 20% Svetlé a veľmi slabo zafarbené sklá okuliarov Vhodné na zamračené, hmlisté, veterné počasie
1 Slabé 20 – 56% Slabo zafarbené sklá okuliarov Bežné nosenie
2 Stredné 57 – 81% Stredne zafarbené sklá okuliarov Vhodné na golf, tenis, prechádzky, jarné slnko
3 Silné 82 – 91% Tmavé sklá okuliarov Používajú sa najčastejšie. Vhodné pre deti, na pláž, do hôr
4 Veľmi silné 92 – 100% Veľmi tmavé sklá Vhodné na vodné športy, na vysokohorskú turistiku, pri lyžovačke na ľadovci, alebo k moru. Nepoužívajte na šoférovanie.

 


Úprava šošoviek proti poškodeniu

Tvrdenie šošoviek

Obojstranné tvrdenie šošoviek až desaťnásobne zvýši odolnosť sklíčok voči poškriabaniu a predĺži ich životnosť. Už nemusíte skladať okuliare pri práci alebo športe zo strachu pred poškodením alebo rozbitím šošovky.

Plastové šošovky

Sú vysoko odolné voči nárazom a poškriabaniu vďaka obojstrannému tvrdeniu. Vyrábajú sa z veľmi ľahkých a tenkých organických materiálov, možno ich ďalej upraviť antireflexnou vrstvou. Keďže nie sú vyrobené zo skla, spĺňajú vysoké nároky na bezpečnosť.

Minerálne šošovky

Napriek tomu, že sú vyrobené zo skla, sú prekvapivo pevné. Ľahko sa udržujú a odolávajú škrabancom. Oproti plastovým sú však ťažšie a menej bezpečné kvôli možnému štiepeniu až rozbitiu.


Úprava šošoviek proti rozostreniu

Sférické šošovky

Je prirodzenou vlastnosťou všetkých šošoviek, že inak lámu svetlo v strede a inak na okrajoch. Môže sa preto stať, že všetky lúče sa nestretajú presne v jednom bode a obraz môže byť rozostrený. Zalomenie svetla je možné korigovať vďaka sférickej úprave prednej alebo zadnej plochy šošovky - výsledkom je stopercentne ostré videnie bez rozostrenia na okrajoch.

Asférické plastové šošovky

Ostrejšie, presnejšie a kvalitnejšie videnie dosiahnete vďaka takým sklíčkam, ktorých jedna strana je celkom plochá, bez zaoblenia. Takéto šošovky sú vďaka tejto úprave ľahšie a tenšie v strede.

Protihmlové šošovky

Špeciálna antifog vrstva zabráni zahmlievaniu vašich okuliarov pri športe, varení a príchode do vyhriatej miestnosti. Výborne vás ochráni pred UV žiarením a už nikdy si nebudete musieť dávať dole okuliare, aby ste ich utreli od zarosenia.

 


Kontaktujte nás
optika@optikaklaudia.sk
Galanta Hlavná ul.: 031 780 44 00
Galanta Hodská ul.: 031 780 33 00
Sládkovičovo: 031 784 25 00

Kde nás nájdete
GALANTA
   Hlavná ulica 918/2
   Hodská 373/88 (Poliklinika)
SLÁDKOVIČOVO
   J. Dalloša 1354 (Poliklinika)