Refrakčné vady

Čím ďalej tým horšie?

Nerozoznáte, kto na vás máva z druhej strany ulice? Nápisy na dopravných značkách rozlúštite, keď už je takmer neskoro? Čím je niečo ďalej, tým horšie to vidíte?
Ste krátkozraký. Odborne povedané, ide o myopiu - obraz nedopadá priamo na sietnicu vášho oka ale pred ňu. Nezúfajte, váš zrak spoľahlivo napravia mínusové šošovky.

myopia
Máte krátke ruky?

Prestali ste čítať knihy, lebo sa v nich písmená zmenili na rozmazané machule? Nelúštite už krížovky, pretože lúštite slová? Svojich blízkych rozoznáte na fotografiách, až keď sú naozaj ďaleko? Ste ďalekozraký. Odborníci tomu hovoria hypermetropia - obraz dopadá akoby za vašu sietnicu, a preto nevidíte ostro. Váš problém zaručene vyriešia správne plusové šošovky.

hypermetropia
Pokrivené videnie?

Zdá sa vám všetko akési nerovné? Rovné čiary sú zakrivené a natiahnuté? Ľahko si zameníte x so znamienkom +?
Trpíte astigmatizmom. Vaše oko je nepravidelne zakrivené, preto sa vám bodka môže javiť ako čiarka a naopak. Včasné a správne liečenie astigmatizmu pomocou cylindrických šošoviek je veľmi dôležité pre celkovú kondíciu vášho zraku.

astigmatismus
Máte po štyridsiatke?

Ťažšie zaostrujete na blízke predmety? Namáhate si oči pri bežných činnostiach? Ste rýchlo unavený?
Nikto z nás sa tomu po štyridsiatke nevyhne - presbyopia. Zrak sa oslabuje a aj krátkozrakí ľudia zrazu ťažko pozerajú nielen do diaľky, ale aj do blízka. Riešením sú bifokálne alebo multifokálne sklíčka, ktoré majú dve alebo viacej dioptrií. Vďaka tomu nemusíte okuliare vymieňať.

presbyopiajpg

 


Kontaktujte nás
optika@optikaklaudia.sk
Galanta Hlavná ul.: 031 780 44 00
Galanta Hodská ul.: 031 780 33 00
Sládkovičovo: 031 784 25 00

Kde nás nájdete
GALANTA
   Hlavná ulica 918/2
   Hodská 373/88 (Poliklinika)
SLÁDKOVIČOVO
   J. Dalloša 1354 (Poliklinika)